településrendezési terv véleményezés

2017.09.12.

Tisztelt Medgyesegyházi Lakosok, Civil Szervezetek Egyházak!

Van aki előtt ismert már, hogy a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság az „Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése – intézményi férőhely kiváltás” című, EFOP-2.2.2-17. kódszámú pályázati felhívás alapján Medgyesegyházán négy lakóépületet kíván megvalósítani, úgyhogy az épületek között legalább egy más jellegű ingatlannak kell lennie.

Medgyesegyháza Városi Önkormányzat Képviselő-testülete a fentiek alapján 40-41-42-43/2017.(II.28.) számú határozataiban arról döntött, hogy az önkormányzati tulajdonban lévő Medgyesegyháza, Fáy András utca 81., 85., 89.,és 93. házszámú ingatlanjait rendelkezésre bocsájtja a Főigazgatóság részére.

A helyi építési szabályzat szerint azonban ezen „lakóingatlanok” egy távlati nem megalapozott koncepció alapján K-sp (különleges terület sportterület) övezeti besorolásúak. Ezért abban is döntött a képviselő-testület a 44/2017.(II.28.9 határozatában, hogy szükséges módosítani a helyi építésügyi szabályzatot.
A tervezési munkálatokra „Csaba terv Konzorcium” (vezető tervezője Csaba Márton Optimunka Bt.) míg a főépítészi feladatok ellátására Molnár Zoltán Gyula főépítész úr kapott megbízást.

Medgyesegyháza Városi Önkormányzat Képviselő-testülete a 194/2015.(IX.29.) Kt. határozat mellékletében szabályozta a településfejlesztéssel és településrendezéssel összefüggő partnerségi egyeztetés szabályait.
A szabályozás alapján a „tárgyalásos” eljárás esetén nem szükséges előzetes egyeztető tájékoztatás, viszont szükséges az elfogadás előtti tájékoztatás.

A tájékoztatást a csatolt egyeztető anyag alapján ezen az úton is szeretnénk megtenni.

Kérjük Önöket, hogy az anyagot átnézve amennyiben azzal kapcsolatban véleményük , javaslatok van azt tegyék meg.

Írásos észrevétel az önkormányzat műszaki ügyintézőjének címére (Medgyesegyházi Polgármesteri Hivatal, 5666 Medgyesegyháza, Kossuth tér 1.) történő megküldésével; Elektronikus levélben történő megküldésével pedig a jegyzo@medgyesgyhaza.hu e-mail címre történhet.

Ezúton is köszönjük a fejlesztéssel kapcsolatban februárban tartott két lakossági fórúmon az aktív részvételüket!

Rendezési terv módosítása

Településszerkezeti terv