Dinnyefesztivál

Tisztelt Érdeklődők!

Medgyesegyháza rendezvény naptárában lassan két évtizede foglal el előkelő helyet a Dinnyefesztivál. 19. települési ünnepünket az idén, 2013. augusztus 2-4 között tartjuk.

A háromnapos program most sem nélkülözheti a dinnye termesztésének helyi hagyományait, ami a múlt század első felére vezethető vissza helységünkben. Mivel napjainkban az ország dinnyetermésének 60%-át adja a település és környéke, a dinnye exportnak, pedig fele származik Dél- békésből, természetes, hogy ez a téma többször is terítékre kerül majd.

Olyan szakmai és kulturális kavalkádot kínálunk a közönségnek, melyen keresztül megőrizhetők a mezőgazdaság meghatározó értékei az utókor számára, ugyanakkor az érdeklődők nívós szórakoztató programok keretében kapcsolódhatnak ki.

Minden korosztály találhat kedvére való elfoglaltságot, hisz lesznek szakmai fórumok, expo, vásári forgatag, kalandpark, paintball bajnokság, másodszor Miss Mézédes Szépségverseny, nagynevű koncertek, nívós gyermekprogramok, ingyenes ugrálóvár, helyi és országos, profi és amatőr fellépők. Az ingyenes Dinnyefesztiválra mindenki hivatalos!

Az ünnepi felvonulás, a Dinnye Lovagi Torna, a játékos vetélkedők, Dinnyefigura készítő, Dinnyepakoló, Dinnyedobozoló, Dinnyeevő, Dinnyesaccoló és Zsonglőr versenyen való megmérettetés sem marad el, csakúgy, mint a folyamatos dinnyekóstolás.

Most is több ezer fős látogatottságra számítunk, hiszen a korábbi években az ország minden szegletéből érkeztek vendégek, sőt külföldről is egyre több turista fordul meg nálunk.

Mi, szervezők töretlenül valljuk, hogy a rendezvény közelebb hozza az itt élő embereket egymáshoz, megadja a közösséghez tartozás élményét. Hisszük, hogy többek leszünk az által, hogy megmutatjuk a nagyvilágnak milyen is a dinnyés Medgyesegyháza.

Várunk mindenkit szeretettel!

Ruck Márton, polgármester