KSH önkéntes adatszolgáltatás

2014.02.14.

KSH - önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvétel

Medgyesegyházán a KSH elnöke által 2014. évre engedélyezett önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvételt hajt végre a Központi Statisztikai Hivatal a korábbi évek gyakorlata szerint.

A felvételek Országos Statisztikai Adatgyűjtési Program (OSAP) szerinti nyilvántartási száma és neve:

• 2153 Háztartási költségvetési és életkörülmények adatfelvétel (havi naplóvezetés)
  • 2154 Háztartási költségvetési és életkörlmények adatfelvétel havi naplóvezetéshez kapcsolódó éves kikérdezés (március 1. - április 15.)

Az összeírási munkát a Statek Kft. igazolvánnyal ellátott kérdezői végzik.

A mintavétel reprezentatív, azaz a címek kijelölése véletlenszerű kiválasztással történik. A válaszadás önkéntes.

Az adatfelvétel kizárólag statisztikai céllel történik. Az egyedi adatokat bizalmasan kezelik, azok mások számára nem hozzáférhetőek.

Az adatgyűjtés végrehajtásával kapcsolatban a 62/623-800-as telefonszámon a Szegedi főosztály munkatársai készségel adnak felvilágosítást. Az adatgyűjtés módszertanával és a kutatási eredményekkel kapcsolatban a www.ksh.hu internetes oldal nyújt tájékoztatást.

KSH Szegedi főosztály