Menü
Megvalósult beruházások
Magyar Államkincstár részletek
www.medgyesegyhaza.hu/index.php
Lászlótelep szegregátum felszámolása Medgyesegyházán
ÖSSZEFOGÁSSAL MEDGYESEGYHÁZA
TÁRSADALMI INTEGRÁCIÓJÁÉRT
Medgyesegyháza Egészségügyi
központ infrastrukturális fejlesztése
ZÖLD VÁROS KIALAKÍTÁSA
MEDGYESEGYHÁZÁN
A MEDGYESEGYHÁZI VARÁZSERDŐ ÓVODA INFRASTRUKTURÁLIS FEJLESZTÉSE
MEDGYESEGYHÁZA VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT ASP KÖZPONTHOZ VALÓ CSATLAKOZÁSA
IKT eszközök beszerzése a Schéner Mihály Nevelési és Oktatási Központ részére
Kerékpározással a környezettudatosságért
Egyéb:
"Komplex egészségmegőrző program Battonyán és a mezőkovácsházi kistérség többi településén"
Medgyesegyházát a Magyar Élelmiszerbank Egyesület támogatja
Óvoda-bölcsőde
Medgyesegyházi Óvoda-Bölcsöde épületére
napkollektoros rendszer telepítése
Medgyesegyháza Város Önkormányzata 7 444 556.- Ft vissza nem térítendő támogatást nyert a „Helyi hő- és hűtési energia igény kielégítése megújuló energiaforrásokkal” című pályázati konstrukción az Új Széchenyi Terv keretében. A beruházásból a városi óvoda-bölcsőde épületén napkollektoros rendszer kiépítésére került sor.
Az Európai Unió tagállamai 2007. év márciusban egyhangúlag vállalták, hogy 2020-ig az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását 20%-kal csökkenti, az energiafelhasználáson belül a megújuló energiaforrások részarányát a jelenlegi 8,5%-ról 20%-ra növeli, és az energiahatékonyságot 20%-kal javítja.
Hazánkban a Környezet-és Energia Operatív Program (KEOP) által meghirdetett pályázatok vissza nem térítendő támogatást nyújtanak azok részére, akiknek fontos az energiaracionalizálás és a megújuló energiaforrások használata.
Medgyesegyháza Város Önkormányzata az energiaköltségek csökkentése jegyében 2011. év nyarán környezetbarát beruházás megvalósításába kezdett.
A pályázat révén elnyert több mint 7 millió forint támogatásból a városi óvoda-bölcsőde épületén egy 25,5 m2–es napkollektoros rendszer kiépítése valósult meg. Az óvoda-bölcsőde melegvíz felhasználása az utóbbi időben annyira megnövekedett, hogy a város vezetősége a napkollektoros melegvíz termelés mellett döntött. A beruházás által jelentős költségmegtakarítás érhető el, hiszen nem szükséges elektromos áramot, illetve földgázt használni a melegvíz előállításhoz. A napkollektoros rendszer által megtakarított energia éves szinten 66,87 GJ. Ezt figyelembe véve a ki nem bocsátott CO2 évente 4,69 tonna.
A város önkormányzata a beruházás megvalósításával biztosította, hogy a városi óvoda-bölcsőde épülete energiahatékonyság szempontjából jelentősen javuljon és ezzel a működésével kapcsolatos költségek csökkentését érje el.
A pályázathoz kapcsolódó egyéb dokumentumok, anyagok PDF formátumban: