Menü
Megvalósult beruházások
Magyar Államkincstár részletek
www.medgyesegyhaza.hu/index.php
Lászlótelep szegregátum felszámolása Medgyesegyházán
ÖSSZEFOGÁSSAL MEDGYESEGYHÁZA
TÁRSADALMI INTEGRÁCIÓJÁÉRT
Medgyesegyháza Egészségügyi
központ infrastrukturális fejlesztése
ZÖLD VÁROS KIALAKÍTÁSA
MEDGYESEGYHÁZÁN
A MEDGYESEGYHÁZI VARÁZSERDŐ ÓVODA INFRASTRUKTURÁLIS FEJLESZTÉSE
MEDGYESEGYHÁZA VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT ASP KÖZPONTHOZ VALÓ CSATLAKOZÁSA
IKT eszközök beszerzése a Schéner Mihály Nevelési és Oktatási Központ részére
Kerékpározással a környezettudatosságért
Egyéb:
"Komplex egészségmegőrző program Battonyán és a mezőkovácsházi kistérség többi településén"
Medgyesegyházát a Magyar Élelmiszerbank Egyesület támogatja
Kultúra
Kulturális élet Medgyesegyházán
A településen élő közösségek, kulturális csoportok és civil szervezetek munkáját a Művelődési Ház fogja össze. Itt kapott helyet a könyvtár, valamint a kábeltelevíziós központ. 2004. áprilisától a könyvtár ad otthont az eMagyarország pont-nak, a Művelődési Házban pedig 2003. októberétől ingyenes internet-hozzáférésre van lehetőség. Az intézményben többek között számítógépes terem is rendelkezésre áll, valamint néptánc- és moderntánc csoport és Művészeti Alapiskola működik. A Művelődési Házban működik emellett még a nyugdíjasok baráti köre és a Medgyesegyházáért Alapítvány is. A Békés Megyei Hírlap körzeti központja is intézményünkben működik
Ugyanitt állandó kiállítása tekinthető meg a város szülöttének, díszpolgárának, Schéner Mihály Kossuth- és Munkácsy-díjas festőművésznek.
Medgyesegyháza legújabb büszkesége a szeptember 29-én ünnepélyes keretek között átadott Schéner-emlékház. A falu néhány évvel ezelőtt vásárolta meg a művész szülőházát a Damjanich utcában, melyet nagy titokban újítottak fel, ezzel nagy meglepetést okozva a mesternek névnapja alkalmából.
Medgyesegyházához csatoltan, annak részeként él Bánkút település (5 km, 450 lakos), az 1900-as évek elején a magyar agrárkultúrában évtizedeken át jelentős településként szerepelt az ország életében. Itt dolgozott Baross László a világhírű búzanemesítő, aki 1895-ben kerül Bánkútra, József főherceg uradalmi birtokára (rokonai ma is visszatérő vendégek). A bánkúti kastély ma idegenforgalmi kuriózumként szolgál az ország különböző területeiről idelátogató vendégek számára.
Több funkciót is ellát a jelenleg Közösségi Házként működő kastély, hiszen a csendes nyugodt környezet a turisták pihenőhelye is, mely táborozásra alkalmas, rendelkezik könyvtárral, Baross László kiállító teremmel, szállással, klubteremmel, szórakozóhellyel, egy épületen belül.
A Kossuth téri díszparkban Mihály Gábor szobrászművész alkotása, a díszkút található, valamint a millecentenáriumra épült kápolna. A II. világháborús áldozatok emlékműve és az országzászló is itt magaslik. A parkot egyébként természetvédelmi körzetté nyilvánították. A Művelődési Ház előtt Kalmár Márton szobrászművész Olvasó fiú című szobra áll. A millennium alkalmából a településen Csanád vezér-emlékpark létesült, ahol történelmi eseményekre emlékeztetnek a kopjafák. A település közigazgatási határában honfoglalás kori temetőt tártak fel a 900-as évektől.
A településen szlovák és román kisebbségi önkormányzat működik, a közbiztonságra pedig a helyi rendőrőrs ügyel.
A településen jelen van az evangélikus, a katolikus, a református és az adventista egyház.
Több civil szervezet is működik a községben, többek között a Medgyesegyházi Fiatalokért Közhasznú Egyesület, a Mozgáskorlátozottak Medgyesegyházi Szervezete, a Mozgáskorlátozottak Gyulai Egyesülete Medgyesegyházi Csoport, a Zöld Kéz Természetvédelmi Szervezet, a Sportegyesület, a Polgárőrség, valamint két alapítvány működik, a Medgyesegyházi Nebulókért Alapítvány és a Medgyesegyházáért Alapítvány.
Schéner Mihály és Dr. Várszegi Tamás festményei, képei a képgaléria menüpont alatt elérhetőek.